Burmistrz poległ przed swoją Radą.


Udostępnij:
Oceń: 5

Źródło ilustracji: internet


Dnia 26 sierpnia 2020 roku o godzinie 14:00 odbyła się XXVII Sesja Rady Miasta Kościerzyna. Jedną z uchwał, którą osobiście przygotował Burmistrz Kościerzyny, Pan Michał Majewski była uchwała, o której wspominaliśmy ostatnio, czyli uchwała o łączeniu miasta i naszej gminy w jeden samorząd. Byliśmy pewni, że po wyraźnym sprzeciwie przedstawicieli naszej gminy, burmistrz wycofa się i wniesie o zdjęcie tej uchwały z porządku obrad. Tak się niestety nie stało i uchwała trafiła pod obrady. Burmistrz „w żywe oczy” okłamywał zebranych, że to uchwała o współpracy a nie łączeniu gmin!! Stwierdził również, że łączenie to może kiedyś, a teraz to głównie w celu zacieśniania współpracy. Szkoda tylko, że nie zmienił treści uchwały.


Na sesję przybyła nasza delegacja, z wójtem gminy i przewodniczącym rady gminy na czele. Niestety, nie zostali wpuszczeni na salę obrad, rzekomo z powodu pandemii (jak się później okaże był inny powód). Drzwi wejściowe do sali zatarasował burmistrz we własnej osobie. Łaskawie pozwolił zabrać głos tylko dwóm osobom z delegacji gminnej. Reszta mogła słuchać przez drzwi lub z nagrania:

Sesja odbywała się przy „drzwiach otwartych” z gośćmi na korytarzu. Miło z jego strony, prawda? Mógł przecież zamknąć drzwi, a tak dobry pan zostawił je otwarte. Już w tym momencie burmistrz pokazał swój szacunek do włodarzy sąsiedniego samorządu. Nie zezwolono wejść na salę posiedzeń choćby tym dwóm najważniejszym przedstawicielom atakowanego samorządu czyli Wójtowi Gminy Kościerzyna oraz Przewodniczącemu Rady Gminy Kościerzyna, bo ich obecność była niewygodna dla burmistrza. Byli przecież nieproszonymi gośćmi, którzy chcieli przedstawić Radzie Miasta prawdę. Media za to mogły sobie wchodzić i wychodzić kiedy chcą i gdzie chcą.

Tuż po otwarciu obrad przewodniczący oraz wójt skorzystali z pozwolenia i przedstawili Radzie Miasta Kościerzyna nasze stanowisko, bo do końca były wątpliwości, czy aby burmistrz podzielił się tą wiedzą ze swoimi radnymi. Przecież to bardzo ważne przy podejmowaniu takiej uchwały. Burmistrz wielokrotnie powtarzał, że prowadził rozmowy z „sąsiadami” co przy procedowaniu przedmiotowej uchwały okazało się JEDNĄ WIELKĄ NIEPRAWDĄ. Rajcy Miejscy nie kryli oburzenia wobec burmistrza za takie postępowanie. Czuli się oszukani, zmanipulowani dlatego zagłosowali zupełnie inaczej niż podczas prac w komisjach. Uchwała nie uzyskała większości głosów (wyniki głosowania na końcu materiału) i nie została podjęta, a wcześniej wszystkie komisje, często jednogłośnie, pozytywnie opiniowały ten projekt uchwały.

Co dalej? Wydawałoby się, że temat łączenia gmin staje się historią, ale obawiamy się, że tak od dawana zdesperowany w tej materii burmistrz nie odpuści i dalej będzie dążył do łączenia samorządów, tym razem bez udziału rady i będzie sięgał po bardziej drastyczne narzędzia. Tak jak ten czołg z obrazka. Uszkodzony, ale nie zniszczony. Podniesie się, „stanie” na gąsienice aby dążyć do zmiażdżenia nas.

 

Jak widzieliście i słyszeliście w załączonym materiale burmistrz kłamie, łże, drwi i oszukuje wszystkich. Na niewygodne pytania opozycyjnych radnych albo unika odpowiedzi, albo posługuje się ulubionymi, i często wspominanymi „półprawdami”. Chyba, że jest dwóch Burmistrzów Majewskich. Jeden to ten co przygotował uchwalę a drugi co ją przedstawił na sesji. A może to dwie twarze Majewskiego? Pytanie kiedy kolejne i czy dojdzie do 50?

Choć temat chwilowo ucichnie my nie spoczywamy na laurach. Będziemy bacznie przyglądać się sprawie bo licho nie śpi.

Marcin Żurek, Arkadiusz Maliszewski

Montaż filmów - Kamil Pek

Wyniki głosowania:

Raport specjalny - Połączenie Gminy z Miastem - Przejdź po więcej

PiS połączy Miasto i Gminę Kościerzyna?
PiS połączy Miasto i Gminę Kościerzyna?...
Burmistrz zacieśnia współpracę z gminą


Popularne artykuły

Ogłoszenia parafialne 02.05.2021
03.05.2021 (2 komentarzy)
Panele w Łubianie tematem gorętszym...
12.05.2021 (3 komentarzy)
Remont DK20 - grozi nam kolejny obj...
28.04.2021 (3 komentarzy)
Pamiątkowy mural
02.05.2021 (1 komentarzy)

Najnowsze artykuły

Szczepienie psów przeciwko wściekli...
13.05.2021 (0 komentarzy)
Podatek od nieruchomości II rata
13.05.2021 (0 komentarzy)
Awaria zasilania
12.05.2021 (0 komentarzy)
Ogłoszenia parafialne 09.05.2021
09.05.2021 (0 komentarzy)
Komentarze

28.08.2020, 08:10 Mops 217.97.***.*** -
3
Kiedy kurz opadnie po zwycięskiej bitwie,należało by poinformować Mieszkańców o niewielkiej podwyżce za wywóz nieczystości.
28.08.2020, 18:09 ZORZYK 37.47.***.*** -
1
Ale burmistrz dalej bedzie kopal patrzec mu na rece trzeba

Regulamin komentarzy - kliknij, aby rozwinąć

1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie blokadą możliwości dodawania komentarzy.


Dodaj nowy komentarz

-


© 2013 - 2021 Sołectwo Łubiana

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE