Podgląd na nasz czujnik jakości powietrza


Udostępnij:
Oceń: 0

Źródło ilustracji: własne


Drodzy Mieszkańcy.

Mamy sezon grzewczy w pełni, chociaż parę dni temu zima trochę odpuściła. Już latem Urząd Gminy zadbał o to, aby umieścić w Łubianie jeden z trzech czujników jakości powietrza. Nasz czujnik zlokalizowany jest na budynku szkoły. Kolejne dwa znajdują się w Skorzewie oraz w Wielkim Klinczu. Od dzisiaj możemy sprawdzać jego odczyty na naszej stronie. Widżet z parametrami jakości powietrza oraz aktualną temperaturą, ciśnieniem i wilgotnością znajduje się w lewej kolumnie na stronie głównie, tuż pod prognozą pogody. W ten sposób zastąpiliśmy widżet informujący nas o jakości powietrza w Kościerzynie.


Przy okazji warto przypomnieć o Uchwale Antysmogowej Województwa Pomorskiego, która mówi o pełnej likwidacji kotłów klasy 1 i 2, tzw. kopciuchów, do września 2024. Więcej na ten temat w naszym artykule.

Dodatkowo warto pamiętać o możliwości bycia ukaranym mandatem karnym za nieprawidłowe korzystanie z pieców i kominów. Możliwość taką służbom mundurowym daję ustawa o odpadach - artykuł 191:

Kto, wbrew przepisowi art. 155, termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów podlega karze aresztu albo grzywny.

oraz kodeks karny - artykuł 182:

§ 1. Kto zanieczyszcza wodę, powietrze lub powierzchnię ziemi substancją albo promieniowaniem jonizującym w takiej ilości lub w takiej postaci, że może to zagrozić życiu lub zdrowiu człowieka lub spowodować istotne obniżenie jakości wody, powietrza lub powierzchni ziemi lub zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 3. Jeżeli czyn określony w §1 został popełniony w związku z eksploatacją instalacji działającej w ramach zakładu, w zakresie korzystania ze środowiska, na które wymagane jest pozwolenie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 4. Jeżeli sprawca czynu określonego w §3 działa nieumyślnie, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Dostawcą danych z czytników jest firma smogcontrol.pl.

Jakość powietrza w Łubianie, Wielkim Klinczu i Skorzewie.

Źródła:

Najnowsze artykuły

Awaria zasilania
17.01.2022 (4 komentarzy)
Ogłoszenia parafialne 16.01.2022
16.01.2022 (0 komentarzy)
Komunikat Gminnego Ośrodka Pomocy S...
13.01.2022 (0 komentarzy)
Uwaga! Konkurs PCM Garczyn
12.01.2022 (0 komentarzy)
Komentarze

Regulamin komentarzy - kliknij, aby rozwinąć

1.1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

1.2. Dodając komentarz ponosisz pełną odpowiedzalność za jego treść.

2.1. Stosujemy zasady poprawnej polszczyzny.

2.2. Nie piszemy całych zdań wielkimi literami.

3.1. Nie używamy wulgaryzmów.

3.2. Nie obrażamy osób publicznych oraz osób niepublicznych.

4.1. Nie zamieszczamy treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.

4.2. Nie zamieszczamy danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu, skype itd.

5. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy: propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.), propagujących środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.), obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu solectwolubiana.pl stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

7. Nie przestrzeganie regulaminu karane będzie blokadą możliwości dodawania komentarzy.


Dodaj nowy komentarz

-


© 2013 - 2022 Sołectwo Łubiana

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.
WAŻNE